۱۳۹۰ خرداد ۳۰, دوشنبه

5 دلیل برای آنکه اثبات می کند رئال امسال حریف سخت تری برای بارساخواهد بود


تا زمانی که ژوزه مربی رئال است شکی نیست که ان ها قدرت و عزم لازم برای موفقیت را دارند .در واقع اگر یک مربی قادر به توقف بارسا باشد او مورینیو است .


امید عامری


 پیروزی قاطع بارسا مقابل منچستر یونایتد در فینال اروپا نشان داد که ان ها بهترین تیم جهان در حال حاضر هستند.در شروع فصل 11_2010 بعد از نتایج شوکه کننده مقابل هرکولس و مایورکا بعضی ها مطمئن نبودند که بارسا بتواند ان سطح بازی که در دو سال گذشته انجام داده بود را تکرار کند اما لشگر ابی و اناری با قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان بارسا پاسخ قاطعی به همه داد.بارسلونا لیگ اسپانیا را با 96 امتیاز و تفاضل گل 74 به پایان برد و مردان سر الکس فرگوسن هم  در توقف  تیم عالی بارسلونا به سرامدی لیونل مسی ناتوان  بودند .البته بارسلونا  در قهرمانی جام حذفی ناکام بود و این  شکست نشان داد که تنها تیم رقیب بارسا در فصل آتی احتمالا همین رئال پرستاره خواهد بود.
اما بد نیست کمی چدی تر به این ماجرا نگاه کنیم. اینکه رئال به چند دلیل می تواند رقیب بارسا در فصل آینده باشد.


یک - ژوزه مورینیو


مورینیو به همان اندازه که با جنگ های روانیش مشهور است از نظر تاکتیکی و درک قوی از حریفان شهره است


یکی از معروفترین پیروزی های مورینیو زمانی بود که با اینتر موفق شد در نیمه نهایی لیگ قهرمانان بارسلونا را حذف کند.بارسا قبل از دیدار به طور طبیعی از شانس بیشتری برخوردار بود اما اینتر پیروز میدان گشت و با شکست بایرن در فینال به اولین باشگاه ایتالیایی تبدیل شد که همه سه جام مهم فصل را ربود..


مورینیو با دو باشگاه مختلف قهرمان اروپا شده ودر اولین فصل خود در مادرید موفق به عبور از مرحله یک هشتم نهایی پس از هفت سال شد.وی همچنین قهرمان جام حذفی شد کاری که هیچ مربی در 17 سال گذشته در رئال موفق به ان نشده بود.


تا زمانی که ژوزه مربی رئال است شکی نیست که ان ها قدرت و عزم لازم برای موفقیت را دارند .در واقع اگر یک مربی قادر به توقف بارسا باشد او مورینیو است .


دو - نتیجه سریال های کلاسیکو


یک برد,یک باخت و دو مساوی ...با تمام احترام بارسا میتوانست تمام تیم ها را به جز رئال 8 بار از 10 بازی شکست دهد؛ ولی در چهار کلاسیکو اخر آنها ا فقط یکبار موفق به شکست رئال شدند .بعد از فینال کوپا دل ری حتی بسیاری شانس پیروزی در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان را به رئال می دادند و درواقع برای اولین بار در 3 سال گذشته بارسا مدعی اول صعود نبود.


سه - تاثیر کارت قرمز بر الکلاسیکو ها


بارسا 4 گل در سریال الکلاسیکو ها زد و 3 تای آن ها زمانی بود که رئال 10 نفره شده بود.تاثیر کارت قرمز ها انجایی واضح بود که در دیدار رفت لیگ قهرمانان بازی به سمت پایان یافتن با تساوی 0_0 پیش میرفت اما اخراج په په موجب افزایش ضعفدفاعی مادرید  و در ادامه ان نمایش انفرادی مسی و دو گل زیبای وی شد.


وقتی بارسا مقابل رئال 11 نفره در بازی برگشت در نیوکمپ توسط اینیستا به گل رسید اینحقیقت همچنان باقی بود که 75 % گل های بارسا در این 4 کلاسیکو زمانی به ثمر رسید که حریف 10 نفره بود..


این استدلال دلیل بر این نیست که کارت قرمز ها ناعادلانه بوده  ولی فقط نشان میدهد اگر بازیکنان رئال از کارت قرمز اجتناب کنند ان وقت بارسا کار اسانی برای شکستن دفاع شان ندارد.


چهار- پیشرفت رئال مادرید


برتری و قدر بارسا مثال واضحی از این است که ثبات بسیار مهم است مخصوصا در باشگاهی همچون رئال.اگر چه گواردیولا موفقیت های زیادی در سال اولش کسب کرد ولی او تیمی را به ارث برده بود که تغییرات بسیار اندکی در طی سالیان گذشته داشت. ابی و اناری ها فقط دو مربی در 8 سال گذشته استخدام کردند ولی رئال حدود ده سرمربی تغییر داده است. با این تفاسیر به نظر می رسد مورینیو قصد ماندن طولانی و ساختن یک دوره جدید در رئال را ندارد اما او احتمالا یک یا دو ساله دیگر خواهد ماند و تیم قدرتمندتری از حالا خواهد ساخت..


ترکیب 11 نفره ای که ما امسال دیدیم تغییر انچنانی نخواهد کرد البته چند نفر داخل و خارج خواهند شد و یک یا دو تغییر در تیم اصلی خواهیم دید و این مشکلی در پیشرفت تیم ایجاد نمیکند.


بازیکنانی که به ترکیب فصل10_2009راه یافتند:رونالدو.اربلوا.الونسو.البیول.کاکا.بنزما


بازیکنانی که به ترکیب فصل 11_2010 راه یافتند:اوزیل.دی ماریا.خدیرا.کاروالیو


بازیکنانی که به ترکیب فصل 12_2011 راه یافتند (تا الان):شاهینٰ.آلتین توپ


پیش بینی این است که در رئال هماهنگی بین تیم در فصل اینده افزایش می یابد و شانس رئال برای توقف دشمن خود هم بیشتر میشود.


پنج - پیروزی در کوپا دل ری و تساوی در نیوکمپ


این دو بازی نهایتا اعتماد به نفس کافی به رئالی ها برای پشت سر گذاشتن رقیب خود را میدهد.تا تاریخ 20 اوریل 2011 رئال برای نزدیک به سه سال موفق به پیروزی در ال کلاسیکو نشده بود .یک تساوی و پنج شکست به همراه باخت تحقیر امیز 0_5 در نیوکمپ در این 3 سال شانس های رئال برای برد را خیلی کم نشان میداد.


اما حالا قوهای مادریددئر حالی  به کلاسیکوی اینده پرواز می کنند  که از نظر ذهنی شاید  کسب نتیجه در نیوکمپ راهم برای خود متصورند.رئال مادرید برتری روانی بیشتری نسبت به فصل 11_2010 خواهند داشت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

توجه:فقط اعضای این وبلاگ می‌توانند نظر خود را ارسال کنند.