۱۳۹۰ شهریور ۱۱, جمعه

آشنایی با استعدادهای جوان فوتبال آلمان توماس مولر

توماس مولر، پدیده سال 2010توماس مولر در اولین سال حضور خود در فوتبال حرفه ای توانست موفقیتهای فوق العاده ای را کسب کند 

او برای گلزنی بسیار حریص و بی تاب است. توماس مولر در اولین سال حضور خود در فوتبال حرفه ای توانست موفقیتهای فوق العاده ای را کسب کند او همراه بایرن قهرمان دو جام داخلی آلمان شد و به فینال لیگ قهرمانان اروپا نیز راه یافت و موفقیت ها و پیشرفت های او در تابستان 2010 و در تورنمنت بزرگ جهان به اوج رسید. او توانست همراه آلمان نمایش بسیار خوبی از خود نشان دهد و به عناوین بزرگی همچون آقای گلی مسابقات و پدیده جوان جام دست پیدا کند تا سال 2010 برای او یکی از به یادماندنی ترین سالهای زندگی اش باشد.
اندکی به بررسی روند پیشرفت و اوج گیری این ستاره جوان فوتبال آلمان می پردازیم.


  
جوانان                                                                    
او در 13 سپتامبر 1989 به دنیا آمد و اولین حضور فوتبالی خود را در تیم آماتور tsv pahl تجربه کرد. پاهل در 40 کیلومتری مونیخ واقع شده است. او در سن 10 سالگی در برنامه جوانان بایرن مونیخ قرار گرفت و مدارج ترقی را به طور پیوسته ای در آنجا طی کرد تا نهایتا اولین قرارداد حرفه ای خود را اوایل سال 2009 با تیم اول بایرن ثبت کند.
رکورد شکنی!!  
پیش از عزیمت او به بایرن، مولر برای تیم جوانان پاهل به میدان میرفت مجموع گل زده این تیم در پایان فصل 165 گل بود و مرد اول آنها چه کسی میتوانست باشد؟ بله درست است توماس مولر به تنهایی توانسته بود 120 گل برای آنها به ثمر برساند و رکورد جدیدی را در کتاب گینس برای خود ثبت کند.  

بازیکن چند پستِ 
او تقریبا در پست های مختلفی بازی کرده است او میگوید:" من حتی در دفاع مرکزی هم یکسال در سطح جوانان بازی کردم و سپس به سمت راست خط میانی منتقل شدم" همچنین او به یاد می آورد " زمانی که دفاع بازی میکردم خیلی خوب به مهاجمان اضافه می شدم" مادر توماس زمانی را به یاد می آورد که او به عنوان دروازه بان در میدان حضور داشته است!!

دوستان- در بایرن

بداشتوبر و توماس مولر هر دو از سال 2002 در تیم جوانان بایرن حضور داشتند و تقریبا همزمان مدارج ترقی را طی کردند و به تیم اول بایرن راه یافتند. و توانستند موفقیتهای جالبی را در اولین سال حضور خود کسب کنند این دو از کشفیات لوییس فن گال محسوب میشوند که توانستند به تیم ملی نیز راه یابند و روند پیشرفت خود را در جام جهانی و بهمراه تیم جوان آلمان ادامه دهند.بدترین خاطره سال 2010 
مولر تقریبا در اولین فصل حضور در بایرن به تمام عناوین دست یافت دو جام در آلمان و فینال لیگ قهرمانان اروپا. اما بایرن در فینال مقابل اینتر با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد مولر در این دیدار چند شانس خوب برای به تساوی کشیدن بازی داشت که نتوانست از آنها استفاده کند. او بعد از این دیدار گفت:" من آن صحنه ها را چندین بار دیدم و نمیتوانم درک کنم که چگونه این موقعیتها را از دست دادم اما شما باید همواره به آینده فکر کنید من در جام جهانی توانستم از تجربیات بدست آمده استفاده کنم و از موقعیت هایی که نصیبم می شد گل بسازم این برایم نکته قابل توجهی است."جوایز   
آنچه در جام جهانی برای او بدست آمد بی نظیر بود مولر در شش دیداری که در ترکیب آلمانها حضور داشت توانست 5 گل به ثمر برساند و 3 پاس گل دهد تا با این آمار او آقای گل جام لقب گیرد. همچنین توانست عنوان بهترین بازیکن جوان مسابقات یا بهتر بگوییم پدیده جام نوزدهم را نیز از آن خود کند.
او در این مورد می گوید:" این عناوین برای من بسیار با ارزش هستند و من خوشحالم که در اولین حضور خود در فوتبال حرفه ای چنین افتخاراتی کسب کردم" او در آن زمان فقط 20 سال داشت. خوش شانسی 13
هیچ کس به اندازه گرد مولر برای آلمانها و بوندسلیگا ماشین گلزنی محسوب نمی شود. به اولقب بمب افکن داده اند شاید این سرنوشت بود که در جام جهانی مولر جوان نیز با پیراهن شماره 13 که سالها به نام گرد مولر شناخته میشد در ترکیب حاضر شود و به آقای گلی جام برسد. پیش از شروع مسابقات بالاک کاپیتان تیم ملی و شماره 13 آلمانها مصدوم شد و از حضور در جام جهانی محروم شد توماس مولر در آن زمان برای انتخاب شماره پیراهن خود سه گزینه داشت 13، 4 و 14 که به نقل از خودش "نمیتوانستم برابر شماره 13 مقاومت کنم".
عشق واقعی 
توماس مولر در سن 21 سالگی با لیزا که از سال 2008 آشنا بود ازدواج کرد. همسر او در تمام لحظات زندگی کنارش بوده و هرگز او را تنها نمی گذارد.

محبوبیت
مولر نظر جالبی دارد:" وقتی شما در هواپیما نشسته اید میتوانید با استفاده از شهرت خود تقاضای حضور در کابین خلبان و دیدار با او را مطرح کنید و از سوی دیگر شهرت شما باعث خواهد شد زمانی که منتظر چمدانهای خود هستید مجبور باشید با چندین هوادار عکس یادگاری بگیرید و چمدانهایتان را نیز پیدا نکنید." مردم اغلب با توجه به حالت اول دوست دارند مشهور باشند.اعتماد به نفس بایرنی
باشگاه بایرن در جدول رده بندی اختلاف امتیاز زیادی با صدر نشین، دورتمند دارد اما مولر میگوید:" ما تنها چهار امتیاز با تیم دوم فاصله داریم و ما تنها باشگاهی هستیم که میتوانیم به صدر جدول برسیم، ما همیشه برای قهرمانی آماده ایم و باید در نیم فصل دوم پا را بر روی پدال گاز بگذاریم!!"

منبع:  سایت بوندسلیگا
وبسایت کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران – سعید محمدخواه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

توجه:فقط اعضای این وبلاگ می‌توانند نظر خود را ارسال کنند.